Кошик
661 відгук
Килимки для котячих лотків "CAT IN BOX" EVA Cat mat Спробувати!

Наповнювачі та грунти (субстрати) для тераріуму

Наповнювачі та грунти (субстрати) для тераріуму

Наповнювачі та грунти (субстрати) для тераріуму

Існує маса різновидів грунтів і наповнювачів для плазунів і земноводних. Цей вид вихованців містять в тераріумах. Ідеально, якщо вам вдасться створити умови максимально наближені до природного середовища їхнього проживання. Більш детально розглянемо основні.

Різновиди наповнювачів для тераріумів:

 • пісок;
 • лісова або садова земля;
 • звичайний черепашник;
 • галька;
 • мульча або кора;
 • мохи, особливо сфагнум;
 • субстрат бука та інших небезпечних для ваших вихованців порід дерева;
 • коксові чіпси і стружка;
 • сіно або листовий опад;
 • трав'яні гранули;
 • суспесь;
 • кукурудзяний наповнювач;
 • торф;
 • субстрат буковий (вільховий, грушевий);
 • вермикуліт.

Пісок для тераріуму

Цей вид наповнювача використовується рідше, ніж суспесь. Хороший грунт, але для плазунів, які проживають у пустелях і напівпустелях. Зверніть увагу, що дрібний пісок може стати причиною подразнення слизових тварини. Також він порошить, що не дуже подобається і господарям, і вихованцям. Сухий пісок не збереже нору, він осипається. Тому це не дуже хороший грунт для вашого улюбленця. В даному випадку важливо передбачити місце годування так, щоб піщинки не потрапляли в їжу і місце з грунтом іншого типу або штучне укриття, де тварина зможе побути наодинці з собою.

Садова і лісова земля

Підходить для степових і тропічних видів. В тому числі і земноводних і вологолюбних плазунів. У ньому вже можна викопати нору. Це важливо як фізичного навантаження для вашого вихованця.

У землю можна додавати мох, кору або пісок. Такий субстрат буде ще більш підходящим для вашого улюбленця.

Ракушечник

Це різновид природного вапняку з включенням з раковин або їх уламків. Обкатаний ракушечник – один з найбезпечніших при попаданні в травний тракт вихованця. Він дає відмінну навантаження на мускулатуру і дозволяє вчасно сточувати відрослі з часом кігті. На жаль, він не тримає нору, тому для неї доведеться відвести куточок під укриття. Підходить для повторного використання. Його треба вимити, висушити і прожарити в духовці.

Галька

Підходить для тераріуму. Ідеальна в якості грунту для зони годування, якщо вона досить велика, щоб вихованець не ковтав камінчики. Хороша для сточування кігтів.

Мульча або кора

Хороші наповнювачі для утримання уродженців тропіків. Ідеальний варіант в якості грунту інтер'єрного типу. Натуральна кора ідеально вбирає воду, підійде для рептилій. Також можна створити окремі острівці з підвищеним рівнем насиченості вологою для тих видів, які не живуть в зонах з високими показниками фонової вологості.

Зверніть увагу, що шматки кори повинні бути великими, щоб тварина її не наглоталось. Інакше можуть виникнути проблеми з прохідністю травної системи.

Найчастіше кору або мульчу вибирають в якості основного грунту. Використовується в суміші з суспесью, землею або піском.

Мохи

Ідеальний варіант для тропічних і напівводних рептилій та земноводних. Зволожений в міру мох довго зберігає вологу, створюючи прекрасний мікроклімат. Допоможе створити вологу зону або просто створити природний декор для вашого тераріуму.

В якості наповнювачів можна брати такі види моху:

 • Плеурозиум Шребера;
 • сфагнум;
 • ісландська ягель.

Субстрат буковий (вільховий, грушевий)

Може бути використаний такий грунт в якості тимчасового. Поки ви не отримаєте більш комфортний та безпечний наповнювач для вашого тераріуму.

Зазвичай в зоомагазинах пропонують вільхову, букову або грушеву тріску або субстрат. Допустимо використання дуже великої тріски, але краще зупинити свій вибір на корі. Вона не призводить до закупорки кишечника вихованця, так як вони її не їдять.

Кокосові субстрат (чіпси або стружка)

Кокосові чіпси або стружку можна промивати і прожарювати. Потім використовувати 2-3 рази. Володіє прекрасними антисептичними властивостями, не містить личинок шкідників, бактерій, патогенних грибів та мікроорганізмів.

Слід убезпечити вашого улюбленця, щоб він ніяк не зміг наїстися його. При намоканні частинки збільшуються в 7-9 разів. Закупорка кишечника або непрохідність вашому улюбленцю ні до чого.

При виборі такого наповнювача для тераріуму важливо правильно організувати зону для годування вашого вихованця. Підійде звичайна керамічна або кахельна плитка, тарілка для других страв або інша ємність. Це вбереже вас і вашого вихованця від непотрібних проблем.

Сіно або листовий опад

Гарні в якості декоративного елемента. Можуть стати додатковою їжі, багатої на клітковину. Слідкуйте, щоб в сіні не було товстих соломинок або палиць. Це може травмувати вашого улюбленця. Краще змішувати з іншими видами ґрунтів.

Опале листя гарні як верхній шар і для краси. Беріть їстівні рослини. Так ваш вихованець не отримає отруєння, спробувавши на смак яскравий килим з листя. Ідеальний варіант в поєднанні з корою і мохами.

Трав'яні гранули

Не рекомендуємо для всеїдних або травоїдних мешканців тераріумів. Інакше може вийти гіпервітаміноз з-за надлишку вітаміну. Для хижих цілком підійде.

Суспесь

Прекрасний варіант для степових плазунів. Цілком хороший субстрат, особливо для вихідців зі степових просторів.

Наповнювач з кукурудзи

Добре вбирає рідину, не мажеться. Підходить лише як тимчасове рішення. Про нього не можна точити кігті. Ваш вихованець може зіткнутися зі сльозотечею.

Вермикуліт

Вермикуліт необхідний у тому випадку, якщо ви збираєтеся спантеличити себе ще й розведенням ваших вихованців. Цей гігієнічний матеріал, прекрасно зберігає вологу, необхідну для правильного розвитку зародків в яйцях плазунів та інших тварин. Чудово пропускає повітря. У ньому ніколи не заведуться цвіль, гриби і бактерії, цей тип ніколи не закисає. Це важливо, щоб діти благополучно вилупилися. У момент упаковки цей грунт стерильний.

Верховий торф

Хороший для земноводних і плазунів, які живуть в болотистій або місцевості з високою вологістю.

Кращий виробник наповнювачів для тераріуму

Можна назвати багато виробників наповнювачів і грунтів для тераріумів, але серед них можна виділити виробника Terrix. У цієї марки можна знайти як звичайні наповнювачі, так і цілком екзотичні, на будь-який смак і гаманець:

 • кокосовий субстрат;
 • сфагнум (мох);
 • верховий торф;
 • вермикуліт;
 • буковий субстрат;
 • пісок для тераріуму.

Де купити грунт для тераріуму

Замовити наповнювачі для тераріуму для ваших улюбленців можна в нашому інтернет - магазині SMART ZOO, де представлений величезний вибір субстратів компанії Terrix, а також багатьох інших виробників.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner